Alocasia Longiloba
Uprawa
Trudność uprawy | dla średniozaawansowanych |
Stanowisko | jasne, światło rozproszone |
Wilgotność powietrza | wysoka |
towar niedostępny
Opis
Alocasia (Alokazja) – polska, potoczna nazwa to zakleśń. Rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych (Araceae) obejmujący ok. 80 gatunków. Pochodzi głównie z subtropikalnej Azji i wschodniej Australii. Alocasia posiada długie łodygi zakończone dużymi, strzałkowatymi liśćmi, które w zależności od odmiany mogą mieć różny kolor, dekoracyjne unerwienie lub pofalowany brzeg.
Alocasia Longiloba jest odmianą o wydłużonych liściach ciemnozielonych, błyszczących liściach z wyraźnym jasnym żyłkowaniem oraz jasnym brzegiem blaszki liściowej.
Młode rośliny mają zaokrąglone liście, wraz ze wzrostem wydłużają się i przybierają kształt trochę kanciastego, ostro zakończonego serca.
Oferta dotyczy roślin o wymiarach:
S - wysokość 8 - 10 cm. / 3 - 5 liści
Ważne: prezentowane rośliny w rozmiarze S hodowane są w podłożu torfowym o bardzo dużej wilgotności. Aby zapewnić im zdrowy wzrost konieczne jest utrzymanie takich samych warunków bytowania.
Rekomendujemy, aby minimum przez jeden miesiąc nie przesadzać rośliny do innego podłoża i systematycznie monitorować poziom nawodnienia, aby nie dopuścić do zbyt mocnego przeschnięcia podłoża, a tym samym zasuszenia rośliny.
Na zdjęciach znajdują się przykładowe sadzonki z danej partii, wysyłane losowo.
Więcej o uprawie:
Stanowisko: Jasne z rozproszonym światłem, unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Jak wszystkie odmiany Alocasii nie lubi przeciągów i zmiany stanowiska.
Podlewanie: Podlewamy delikatnie gdy podłoże przeschnie, nie dopuszczamy do przelania.
Wilgotność powietrza: Alocasie jako rośliny tropikalne lubią podwyższoną wilgotność powietrza. Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz.
Podłoże: Luźne i przepuszczalne podłoże. Polecamy nasze gotowe mieszanki dedykowane Alocasiom: KLIK
Przyjazne zwierzętom: nie