do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe

Anthurium luxurians - L

Dostępność: niedostępny
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Anthurium rodzaj roślin zielonych z rodziny obrazkowatych. Obejmuje około 1000 opisanych gatunków. Jest to najliczniejsza grupa pod względem gatunkowych z rodziny obrazkowatych oraz najbardziej zróżnicowana. Obszar występowania anturium sięga od północnego Meksyku do południowej Brazylii, północnej Argentyny i Paragwaju. 

Anthurium luxurians to odmiana o zjawiskowych, grubych i mięsistych liściach o bardzo charakterystycznej karbowanej strukturze. Liście są duże, sercowate i błyszczące o niemal metalicznym wyglądzie.
W dorosłych formach liść może osiągnąć rozmiar do 1 m długości. Ich kolor zmienia się w zależności od fazy wzrostu - od jasno zielonego do bardzo ciemnego.
Anthurium luxurians wytwarza małe kwiaty, które są ułożone w charakterystyczny spiralny wzór na długiej, cienkiej łodydze zwanej spadix. Kwiaty mają zazwyczaj zielonkawo-biały kolor i są otoczone kolorową, podobną do liścia strukturą.

Oferta dotyczy roślin w rozmiarze L jak na przykładowych zdjęciach

Ważne: Rośliny mogą posiadać większe lub mniejsze uszkodzenia mechaniczne powstałe w transporcie (jeżeli występują, pokazujemy je na zdjęciach), które w żaden sposób nie wpłyną na prawidłowy wzrost i rozwój roślin

Więcej o uprawie:

Stanowisko: jasne z rozproszonym światłem (unikać bezpośrednich promieni słonecznych)

Podlewanie: utrzymywać stale wilgotne podłoże, ale nie dopuścić do zalegania wody, aby korzenie nie zgniły

Podłoże: Luźne i przepuszczalne podłoże.

Wilgotność powietrza: Preferują zdecydowanie podwyższoną wilgotność powietrza.
Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz lub ustawienie doniczki na podstawce z wilgotnym keramzytem.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl