do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe

Anthurium Amazon Princess

Dostępność: niedostępny
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Anthurium rodzaj roślin zielonych z rodziny obrazkowatych. Obejmuje około 1000 opisanych gatunków. Jest to najliczniejsza grupa pod względem gatunkowych z rodziny obrazkowatych oraz najbardziej zróżnicowana. Obszar występowania anturium sięga od północnego Meksyku do południowej Brazylii, północnej Argentyny i Paragwaju.

Anthurium Amazon Princess to egzotyczna roślina tropikalna znana z efektownych liści i wyjątkowych kwiatostanów. Roślina ta jest hybrydą A. pallidiflorum x A. warocqueanum.

Najbardziej charakterystyczną cechą Anthurium 'Amazon Princess' są duże, błyszczące, ciemnozielone liście, które często mają kształt serca. Liście mogą osiągać duże rozmiary.

Chociaż główną ozdobą  tej rośliny są jej liście, może ona również wytwarzać wyjątkowe i egzotyczne kwiaty. Kwiaty składają się z spadix (centralnej kolumny) otoczonej spathe (kolorowej struktury przypominającej liść). Spatka "Amazon Princess" ma zazwyczaj bogaty, głęboki bordowy lub burgundowy kolor, który zapewnia oszałamiający kontrast z zielonymi liśćmi.

Anthurium 'Amazon Princess' to zwarta i stosunkowo wolno rosnąca roślina. Zazwyczaj osiąga wysokość 30 do 60 centymetrów, gdy jest uprawiana w pomieszczeniach.

Oferta dotyczy roślin, jak na przykładowych zdjęciach

Ważne: Rośliny mogą posiadać większe lub mniejsze uszkodzenia mechaniczne powstałe w transporcie (jeżeli występują, pokazujemy je na zdjęciach), które w żaden sposób nie wpłyną na prawidłowy wzrost i rozwój roślin

Więcej o uprawie:

Stanowisko: jasne z rozproszonym światłem (unikać bezpośrednich promieni słonecznych)

Podlewanie: utrzymywać stale wilgotne podłoże, ale nie dopuścić do zalegania wody, aby korzenie nie zgniły

Podłoże: Luźne i przepuszczalne podłoże.

Wilgotność powietrza: Preferują zdecydowanie podwyższoną wilgotność powietrza.
Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz lub ustawienie doniczki na podstawce z wilgotnym keramzytem.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl