do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe

Alocasia Zebrina Black Stem - XL

Dostępność: niedostępny
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Alocasia (Alokazja) – polska, potoczna nazwa to zakleśń. Rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych (Araceae) obejmujący ok. 80 gatunków. Pochodzi głównie z subtropikalnej Azji i wschodniej Australii. Alocasia posiada długie łodygi zakończone dużymi, strzałkowatymi liśćmi, które w zależności od odmiany mogą mieć różny kolor, dekoracyjne unerwienie lub pofalowany brzeg.

Alocasia Zebrina Black Stem jej cechą charakterystyczną są długie, czarne łodygi zakończone dużą, strzałkowatą blaszką liściową.

Oferta dotyczy roślin w rozmiarze XL - wysokość ok. 85 cm (z doniczką) - 2 rośliny w donicy.

Przypominamy, iż alocasie nie znoszą podróży, przesadzania i przestawiania, więc mogą pojawić się drobne plamki, obeschnięte końcówki lub odrzucą liść lub dwa. Nowe liście które wypuści po zaaklimatyzowaniu się będą przepiękne i nie powinna stwarzać dalszych problemów z ich aklimatyzacją. 

Więcej o uprawie:

Stanowisko: Jasne z rozproszonym światłem, unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Jak wszystkie odmiany Alocasii nie lubi przeciągów i zmiany stanowiska.

Podlewanie: Podlewamy delikatnie gdy podłoże przeschnie, nie dopuszczamy do przelania.

Wilgotność powietrza:
 Alocasie jako rośliny tropikalne lubią podwyższoną wilgotność powietrza. Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz.

Podłoże: 
Luźne i przepuszczalne podłoże. Polecamy nasze gotowe mieszanki dedykowane Alocasiom: KLIK

Przyjazne zwierzętom: nie

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl