do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe

Calathea fasciata, II kat

Dostępność: niedostępny
Cena: 55,90 zł 55.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Rzadko spotykana w kolekcjach Calathea Fasciata o ogromnych pasiastych liściach.
W sprzedaży, jedna jedyna sztuka widoczna na zdjęciu. Posiada drobne uszkodzenia na liściach


care-ok.jpg

Roślina polecana osobom średnio - zaawansowanym. Nie lubi przelewania. Adaptuje się do sztucznego światła i niższej wilgotności.

indoor-ok.jpg

Roślina domowa.

sun-ok.jpg

Stanowisko jasne, bez bezpośredniego nasłonecznienia. Doświetlanie roślin przyspieszy ich wzrost i poprawi wybarwienie. W sklepach specjalistycznych wybieramy oświetlenie, z widmem "dla roślin, na wzrost".

temperature-ok.jpg

15C - 25C.

water-ok-1.jpg

Podlewanie do doniczki, od góry. Nie podlewamy do spodka, bo przyczynia się to do gnicia korzeni. Woda miękka, przegotowana i odstana lub deszczówka. Podlewamy dopiero, gdy przeschnie wierzchnia partia podłoża.

spray-ok.jpg

W warunkach domowych nie spryskujemy. Przy niższej wilgotności i słabej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu, spryskiwanie to szok dla rośliny i przyczynia się do gnicia i uszkodzeń liści.

higro-ok.jpg

Najlepszy przyrost przy wilgotności powyżej 50%, ale toleruje niższą. Lubi stanowisko w pobliżu nawilżacza powietrza. Przy zbyt niskiej wilgotności powietrza, roślina zacznie zawijać liście i mogą pojawić się obeschnięte końcówki.

nutrients-ok-1.jpg

Nawóz do roślin zielonych od kwietnia do września. Raz w miesiącu lub nawóz o spowolnionym uwalnianiu przy przesadzaniu. Polecamy profesjonalne nawozy firmy Growth Technology: Formulex, Ionic, Superthrive, Nitrozyme oraz pożyteczne bakterie mikoryzowe.

prune-ok.jpg

Należy odcinać przyschnięte lub nadgniłe części liści.

speed-ok.jpg

Tempo wzrostu zależne od ilości światła i podanych nawozów. Optymalnie 1-2 liście miesięcznie.

propagating-ok.jpg

Rozmnażanie przez rozsadzanie. Calathea wytwarza nowe kłącza z liśćmi, które z czasem wytworzą własne korzenie. Można je wtedy oddzielić od rośliny matecznej.

repot-ok.jpg

Po otrzymaniu rośliny, przesadzanie nie jest koniecznie. Przesadzamy wczesną wiosną lub w przypadku, gdy roślina nie mieści się już w doniczce. Używamy podłoża, do roślin zielonych, z perlitem. Dobrym podłożem marketowym jest Composana do palm i roślin zielonych wymieszane z dodatkowym perlitem w stosunku 1:1. My używamy i polecamy podłoże allmix firmy biobizz wymieszane z perlitem i kokosem Ceres w stosunku 1:1:1. PH: 6-6,5

donteat.jpg

Roślina nie jest toksyczna dla zwierząt i ludzi. Po spożyciu mogą pojawić się objawy, jak po zjedzeniu trawy: nudności i wymioty.

stres-ok-1.jpg

Rośliny mają delikatne liście i mogą mieć drobne uszkodzenia mechaniczne po pakowaniu i wysyłce. Zgubienie kilku liści, drobne plamki i lekko obeschnięte końcówki liści w pierwszym miesiącu, po zakupie, to normalny objaw aklimatyzacji do nowych warunków. Nie wpływa to na prawidłowy rozwój rośliny. Należy obserwować nowe liście, które powinny być w pełni zdrowe.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl