Ficus pumila Bellus

Availability: niedostępny
Price: €3.38 3.38
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Ficus pumila Bellus zwany również Ficusem pumilla variegata jest jeszcze mało popularną odmianą pnąca Ficusa. Pochodzi z Chin i Japonii, gdzie porasta tropikalne lasy. W przeciwieństwie do innych znanych Ficusów np. Ficusa Robusta dorasta do raczej niewielkich rozmiarów 80-100 cm.

Roślina nie przypomina swoich krewnych także pokrojem, gdyż tworzy rozgałęziające się, długie, cienkie elastyczne pędy z małymi prawie okrągłymi dwukolorowymi listkami. 
To co ją wyróżnia to ciekawa kolorystyka - liście są w kolorze intensywnej zieleni i posiadają biało-kremowe obramowanie. Blaszka liściowa jest delikatnie pofalowana z wyraźnie widocznym żyłkowaniem.

Jak większość Ficusów nie ma wielu wymagań i zaadaptuje się do różnych warunków, ale to o czym należy pamiętać - nie lubi przestawiania i kurzu na liściach. 

Ta odmiana może być prowadzona jako roślina luźno zwisająca z doniczki lub przy różnego rodzaju podporach, po których będzie mogła się wspinać (co sprzyja też wytwarzaniu większych liści).
Będzie również doskonałą propozycją roślinną do wszelkich terrariów czy "lasów w szkle" bo uwielbia dużą wilgotność powietrza.

Ofera dotyczy roślin o wymiarach:

S - średnica ok 6 cm.

Na zdjęciach znajdują się przykładowe sadzonki z danej partii, wysyłane losowo.

 

Więcej o uprawie:

Stanowisko: jasne z rozproszonym światłem, półcień

Podlewanie: podlewamy, gdy górna warstwa ziemi przeschnie

Wilgotność powietrza: Ficusy preferują zdecydowanie zwiększoną wilgotność powietrza, można doniczkę ustawić na podstawce z keramzytem lub zaopatrzyć się z nawilżacz.

Podłoże: Żyzne i przepuszczalne. Polecamy nasze gotowe, uniwersalne mieszanki.

Related products

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium