Begonia melanobullata

Availability: niedostępny
Price: €42.34 42.34
quantity szt.

product unavailable

Description

Begonia inaczej ukośnica to rodzaj roślin obejmujący ponad 1000 gatunków. Wszystkie gatunki mają naprzemiennie ułożone liście a blaszki liściowe są niesymetryczne. Brzegi liści różnią się kątem ścięcia u nasady, stąd polska nazwa – ukośnica.

Begonia melanobullata uznawana jest za odmianę kolekcjonerską. To jedna z tych roślin, obok której nie można przejść obojętnie. Jej znakiem szczególnym są zielone liście z wybrzuszeniami do złudzenia przypominającymi kolce lub ćwieki. Same liście są średniej wielkości, osadzone na długich czerwonych ogonkach. Posiada zwarty pokrój.

Oferta dotyczy roślin o rozmiarach:

M: wysokość 12-15 cm, średnica 13-16 cm.

Zdjęcia przedstawiają przykładowe rośliny z danej partii.
Każda roślina została posadzona w docelowym podłożu, więc nie ma potrzeby jej przesadzania.

Ważne: z uwagi na delikatne liście, preferowany jest odbiór osobisty.

Więcej o uprawie:

Stanowisko: Jasne z rozproszonym światłem, unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Toleruje dość dobrze półcień. Nie lubi zanieczyszczonego powietrza.

Podlewanie: Podlewamy regularnie, ale bardzo delikatnie. Nie można dopuścić do przelania ani zalegania wody w podstawce.

Wilgotność powietrza: Preferują podwyższoną wilgotność powietrza, jednak nie należy zraszać begonii - może to prowadzić do choroby grzybowej lub plam na liściach. Lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz lub ustawienie doniczki na podstawce z keramzytem.

Czyszczenie: odkurzać liście delikatnie pędzelkiem, nie należy nabłyszczać ani myć liści.

Podłoże: Lekkie i przepuszczalne podłoże. Polecamy nasze gotowe mieszanki dedykowane begoniom: KLIK

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium