Anthurium veitchii - M (1)

Availability: niedostępny
Price: €57.44 57.44
quantity szt.

product unavailable

Description

Anthurium rodzaj roślin zielonych z rodziny obrazkowatych. Obejmuje około 1000 opisanych gatunków. Jest to najliczniejsza grupa pod względem gatunkowych z rodziny obrazkowatych oraz najbardziej zróżnicowana. Obszar występowania anturium sięga od północnego Meksyku do południowej Brazylii, północnej Argentyny i Paragwaju.

Anthurium veitchii to gatunek z rodziny obrazkowatych, znany również jako "King Anthurium" lub "Jungle King Anthurium". Jest to jedna z bardziej imponujących i dekoracyjnych odmian Anthurium. Ta odmiana wyróżnia się przede wszystkimi dużymi, wydłużonymi liśćmi, które osiągają długość nawet ponad 60 cm, są szerokie i skórzaste.

Liście charakteryzują się wyraźnym żebrowaniem i falowaną blaszką liściową (w dorosłej formie) co nadaje im niepowtarzalny wygląd. Kwiatostany Anthurium veitchii są stosunkowo niewielkie i niepozorne w porównaniu do liści, najczęściej koloru białego lub kremowego.

Oferta dotyczy roślin w rozmiarze M, jak na przykładowych zdjęciach.

Ważne: Rośliny mogą posiadać większe lub mniejsze uszkodzenia mechaniczne powstałe w transporcie (jeżeli występują, pokazujemy je na zdjęciach), które w żaden sposób nie wpłyną na prawidłowy wzrost i rozwój roślin

Więcej o uprawie:

Stanowisko: jasne z rozproszonym światłem (unikać bezpośrednich promieni słonecznych)

Podlewanie: utrzymywać stale wilgotne podłoże, ale nie dopuścić do zalegania wody, aby korzenie nie zgniły

Podłoże: Luźne i przepuszczalne podłoże.

Wilgotność powietrza: Preferują zdecydowanie podwyższoną wilgotność powietrza.
Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz lub ustawienie doniczki na podstawce z wilgotnym keramzytem.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl