Philodendron Jose Buono - S (1)

Availability: Tylko 1 sztuka
Price: €6.38 6.38
quantity szt.

product unavailable

Description

Philodendron – to rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych, która obejmuje ponad 700 gatunków. Drugi, zaraz po anthurium co do liczności rodzaj z rodziny Araceae. Charakterystyczny dla rodziny obrazkowatych jest kwiatostan w formie kolby. Występują głównie w lasach tropikalnych Ameryki, Meksyku, Paragwaju i Argentyny.

Philodendron Jose Buono to kolekcjonerska roślina, rzadko spotykana w masowej sprzedaży. Z uwagi na na duże podłużne liście z oryginalną variegacją jest pożądany przez kolekcjonerów roślin. Ciekawostka: stopień wybarwienia blaszki liściowej zależy od ilości dostępnego roślinie światła, a nie od jej genów.

Oferta dotyczy roślin w rozmiarze S: roślinka w doniczce 6 cm

Na zdjęciach przykładowe, oferowane rośliny.

Więcej o uprawie:

Stanowisko: Jasne z rozproszonym światłem, unikać bezpośredniego nasłonecznienia. W zależności od intensywności światła będą się wybarwiać liście.

Podlewanie: Podlewamy często ale bardzo delikatnie aby utrzymać lekko wilgotne podłoże, nie dopuszczamy do przelania.

Wilgotność powietrza: Preferują zdecydowanie podwyższoną wilgotność powietrza. Nie rekomendujemy zraszania roślin, ponieważ w warunkach domowych (o niskiej wilgotności powietrza) może prowadzić to do obsychania lub choroby grzybowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz lub ustawienie doniczki na podstawce z keramzytem.

Podłoże: Luźne i przepuszczalne podłoże. Polecamy nasze gotowe mieszanki dedykowane m.in. philodendronom.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl